Kdepak, nejedná se o žádnou levnou kachnu. Naopak, během naší plavby komfortními loděmi MSC Armonia či MSC Opera uvidíte skutečné skvosty Karibiku a zvláště „Ostrova svobody“.

S rezervací se vyplatí pospíšit, neboť o premiérové kubánské dobrodružství letos v dubnu byl velký zájem, a zároveň nemůžeme garantovat, jak dlouho si Kuba uchová svou současnou jedinečnou atmosféru. Propojení jižanské uvolněnosti, pozůstatků koloniální éry a trouchnivějícího castrovského režimu se totiž brzy může stát nenávratnou minulostí. V důsledku politického uvolnění se na Kubu valí mohutná renovace infrastruktury a výstavba hotelových komplexů, které mají zvládnout nápor natěšených davů turistů.

Na výpravě do země žhavé salsy a zapomenutého času

O co všechno tedy může Kuba v brzké době například přijít?

• o bělostné, často liduprázdné pláže jako stvořené k odpočinku se sklenkou lahodného rumu v ruce
• o rozpadající se socialistické paláce udivující svou monumentálností
• o podivuhodný duch zapomenutého času, kdy se nikdo nikam nežene, a peníze nejsou na prvním místě
• o neopakovatelná zákoutí Havany, svou omšelostí lákající i odpuzující zároveň

Jistě, staré americké bouráky, voňavé doutníky a Che Guevarovi dvojníci zůstanou. Poklesnou však na úroveň pouhé turistické atrakce bez puncu přirozenosti, nabízené pouze s vidinou rychlého výdělku. Pokud chcete poznat skutečnou Kubu a nikoliv běžnou prázdninovou destinaci, udělejte to zkrátka co nejdříve. Užijte si její tropickou přírodu, odpočiňte si ve vyhlášeném letovisku Varadero, podívejte se na mizející borovicové lesy ostrova Mládeže Isla de la Juventud. Během okružní jízdy Havanou si vyfotíte pevnost El Morro, Kolumbův hřbitov a další lákadla jejího Starého Města.

Okruh za poklady Karibiku, bez pirátů

Desetidenní výlet za krásami Karibského moře zahrnuje kromě šťavnatého ovoce z Kuby i celou další porci exotických lahůdek. Můžete se těšit na:
• mayské pyramidy mexického poloostrova Yucatán v oblasti Costa Maya
• úžasný malý státeček Belize s pralesy, indiány a historickými památkami
• adrenalinový let po zipline na honduraském ostrově Roatan

Jestliže by vám to pořád bylo málo, příjemné lodě střední třídy MSC Armonia a MSC Opera disponují pestrou škálou vybavení a zábavy včetně bazénu, wellness centra, kasina či minigolfu. Dopřejte si skvělou plavbu plnou zážitků, které vydají za tři běžné dovolené. Rezervujte si ji ovšem včas, vždyť Kuba pomalu, ale jistě mizí z mapy…


Plavby Karibikem z Havany si můžete objednat u CK Orbis Link: telefonicky 222 717 500 nebo emailem plavby@orbislink.cz.


Autor: Josef Křenek, 29/11/16
Plavby Orbis Link - specialisté na okružní plavby po celém světě. Kontakt plavby@orbislink.cz, telefon 271 751 495.